RADIO NIŠ – Radio koji se čita

Nišville obeležava Svetski dan džeza 30. aprila

Nišville obeležava Svetski dan džeza i ove godine

Nišville obeležava Svetski dan džeza u sredu, 30. aprila, u okviru globalne UNESCO proslave. Program će biti održan u podne ispred Nišville Džez Muzeja, a publika će imati priliku da uživa u koncertu renomiranog niškog sastava MOBA. Ovaj događaj deo je 14. Međunarodnog dana džeza, koji se širom sveta obeležava od 2012. godine.


Besplatan koncert MOBA sastava u niškoj Tvrđavi

Foto Nisvile

Džez sastav MOBA nastupiće na matine koncertu koji počinje tačno u 12 sati. Repertoar će obuhvatiti poznate svetske jazz standarde, a publika će moći da čuje: Miku Paligorića na bubnjevima, Marka Milivojevića na bas gitari, Mišu Pavlovića za klavijaturama i Melaniju Micić kao vokal. Ulaz na koncert ispred Džez muzeja biće slobodan za sve posetioce.


Nišville i UNESCO – 14 godina partnerstva

Nišville jazz festival već četrnaest godina učestvuje u globalnoj proslavi Međunarodnog dana džeza, kao zvanični član inicijative koju je pokrenuo čuveni Herbie Hancock. Cilj ove proslave je da se džez promoviše kao simbol slobode, tolerancije i kulturne raznolikosti širom sveta. Nišville je jedan od retkih festivala u regionu koji kontinuirano podržava ovu ideju.


Džez kao univerzalni jezik slobode

Foto Nisvil

UNESCO je 30. april proglasio za Svetski dan džeza kako bi istakao značaj ove muzičke forme za razvoj društvene svesti. Tokom više od jednog veka, džez je bio umetnički izraz koji povezuje ljude različitih kultura, afirmiše slobodu govora i podstiče mir kroz umetnost. Nišville obeležava Svetski dan džeza kao doprinos ovoj globalnoj poruci.

Nišville obeležava Svetski dan džeza sa željom da se duh džeza nastavi širiti i među novim generacijama. Događaj 30. aprila ispred Džez muzeja biće sjajna prilika za sve ljubitelje muzike da besplatno uživaju u vrhunskim izvođačima i podrže univerzalne vrednosti koje džez predstavlja.

REDAKCIJA RADIO NIŠ
+ posts

REDAKCIJA RADIO NIŠ